»Sam te trditve ne razumem. Ko je bil bolnik naročen na Onkološki inštitut, je po opravljenem pregledu in laboratorijskih preiskavah odšel na terapijo. Onkološki bolniki so po pravilu izjemno potrpežljivi bolniki. Zlepa se ne razburijo, vedo, da jim res gre za zdravljenje, ki ga lahko tam dobijo. Neprecenljivo jim je. In če se zdaj začnejo oglašati, potem jim je res hudo.«
»Se sploh zavedate, kaj preživljamo med zdravljenjem in če preživimo, kaj po njem. Jaz se res bojim, da za vse nas onkološke bolnike ne bo prostora za zdravljenje.«
»S strtim srcem in solzami v očeh se sprašujem ali si onkološki bolniki res zaslužimo, da se zdravimo na hodnikih. Se res ne da bolje poskrbeti za nas?«
»Prišli smo v tako situacijo, ko nas niso mogli podpreti v infekcijski kliniki. Imeli smo pozitivnega covidnega bolnika, ki smo ga morali prestaviti v splošno bolnišnico Jesenice.«
»Zagotovo cepljenje priporočamo pri onkoloških bolnikih, ki niso na aktivnem onkološkem zdravljenju.«
»To si želimo tako bolniki kot mi, s tem namenom bolnike tudi zdravimo, ne samo, da preživijo, ampak da se čim bolj kakovostno vrnejo v svoje domače okolje.«
»Vedno pravim, da so onkološki bolniki izjemno hvaležni bolniki, zato verjemite, da ta kolesa nimajo samo rehabilitacijskega pomena, ampak imajo tudi psihološki moment, saj jim bodo povedala, da verjamemo vanje, da se bodo vrnili in da se bodo lažje vrnili v aktivno življenje.«
»Letos je bila na svetovnem pljučnem kongresu objavljena retrospektivna raziskava iz Španije, ki jo je epidemija res zelo prizadela, s kolapsom zdravstvenega sistema, da je bilo diagnosticiranih 38 % manj rakov pljuč, diagnosticirani pa so bili bolniki z večjim bremenom bolezni.«
»V petek smo v rdeči coni hospitalizirali enega bolnika, že v soboto smo imeli najdeni dve okužbi na drugih oddelkih in smo ju potem prestavili v rdečo cono, tako da so zdaj hospitalizirani trije.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju